Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

بهترین های سال

بهترین‌های سال "ترانه‌ماه" با رای باز چهره‌های پاپ

انتخاب بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ با «رای باز» اهالی نامي‌این هنر مردمی، چند سالی است که توسط مجله تخصصی «ترانه ماه» به مرحله انجام درمي‌آید و گر چه این نوع رای‌گیری در بسیاری از نظرسنجی‌ها (در زمینه‌ها و رشته‌های گوناگون) عمومیت داشته و به قولی پدیده‌ای انحصاری محسوب نمي‌شود، اما در حوزه خاص موسیقی پاپ، ترانه ماه پیشگام آن بوده است تا با تلاشی دامنه‌دار که توام با دقت عمل و امانت‌داری است، نقطه نظرات چهره‌های نامي‌موسیقی پاپ کشور گردآوری و جمع‌بندی شود و نتیجه نهایی در قالب عنوان «بهترین‌ها»، به رؤیت جامعه موسیقی و هواداران انبوه پاپ برسد.
اما در خصوص مکانیسم و چگونگی رای‌گیری بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ توسط «ترانه ماه» ذکر چند نکته ضروری است که اهم آن به استحضار شما خوانندگان محترم مي‌رسد:

1)  نظر به انتشار چند آلبوم خوب، بویژه «پرچم سفید» محسن چاوشی در اواخر سال گذشته، انتخاب بهترین‌های سال «ترانه ماه» بر خلاف روال سالیان قبل، به بهار 91 موکول شد.

2) به جهت پرهیز از تداخل احتمالی انتخاب و معرفی بهترین‌های دهه 80 موسیقی پاپ (که فهرست نهایی آن در شماره نوروزی ترانه ماه منتشر شد) با رای‌گیری سال 90، ترجیح دادیم تا لیست برگزیدگان سال 90 را از شماره اردیبهشت به شماره خرداد مجله منتقل کنیم.

3) جمعی از چهره‌های موسیقی پاپ به هر دلیل، تمایلی به نظر دادن پیرامون همکاران خود را ندارند که ترانه ماه، ضمن احترام به عقیده این دوستان و شرح دیالوگ شان، ذکری از نام آنها در این نظرسنجی به میان آورده است.

4) برخی از هنرمندان شناخته شده موسیقی پاپ که اصولا در این گونه نظرسنجی‌ها شرکت نمي‌کنند، در تماس تلفنی ترانه ماه اعلام کردند که متاسفانه یک سایت موسیقی، وقتی با عذرخواهی و پاسخ منفی آنها پیرامون این مدل نظرخواهی مواجه شده، نسبت به درج نظر «جعلی» از آنها اقدام كرده است تا به اصطلاح فهرست خود را بلند بالاتر! و اعتبار خود را افزون‌تر! نشان دهد که براستی این مدل دروغ‌پراکنی، حرکتی ناپسند و نکوهیده و این مدل رای‌گیری اساساً باطل و مردود است.
(اسامي‌این هنرمندان معترض نزد ترانه ماه محفوظ است)

5) ملاک اصلی نظرسنجی ترانه ماه، سابقه، محبوبیت و اعتبار خاص "رای‌دهندگان" آن نزد عموم دوستداران موسیقی پاپ است و بدیهی است که ارائه یک کار کیفی و واقعی (نه بر پایه آرای خیالی)، به مراتب از انتشار آمار کمي‌ و بعضاً دروغین، بهتر و حرفه‌ای‌تر است.

6) امسال و برای اولین بار، به جمیع هنرمندانی که در نظرسنجی ترانه ماه شرکت کردند، این اختیار داده شد تا در هر زمینه، 3 نفر را انتخاب کنند. ضمن اینکه سعی کردیم تا صحبت‌های دوستانی که اهل اظهارنظر بودند را نیز منعکس كنیم تا بیشتر در جریان ذهنیت هنرمندان محبوب خود قرار بگیرید.

7)  مکانیسم جمع‌بندی آرا نیز به این شکل است که رای اول، 5 امتیاز دارد و به ترتیب، امتیازات آرای دیگر شکسته شده و به اعداد 3 و 1 تقلیل مي‌یابد.

8) قرار بود که طی مراسمی، از بهترین‌های سال 90 ترانه ماه تقدیر بعمل آید، اما متاسفانه شخص واسطه‌ی اسپانسر این برنامه بر خلاف همه‌ی حرف‌ها و قول و قرارها و تنها متعاقب درج یک صفحه رپرتاژ آگهی رایگان از ................، از این پروژه کنار کشید و به تماس‌ها پاسخ نداد.
اما ترانه ماه پیگیر اسپانسرهای دیگر هست تا با اجرای مراسمي‌ در شان و منزلت هنرمندان موسیقی پاپ، از بهترین‌ها تقدیر بعمل آورد.

9) در این شماره، به ذکر آرای رای‌دهندگان محترم این نظرسنجی و جمع‌بندی آن که به انتخاب و معرفی نفرات اول تا سوم هر بخش منتهی شده است، بسنده مي‌کنیم تا در شماره بعد، ضمن تحلیل محتوای این انتخاب‌ها و ذکر رکوردها و...، به گفت و گو با جمیع برگزیدگان بپردازیم.

بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ  از نگاه خوانندگان  ترانه ماه

محسن چاوشی، محبوبِ مردمی

خوانندگان محترم مجله «ترانه ماه» مثل سال‌های قبل، استقبال زیادی از انتخاب بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ بعمل آوردند و از طریق اریال ایمیل و تماس تلفنی با دفتر مجله، آرای خود را با اطلاع هیات تحریریه رساندند.
انتخاب مردمي‌ترانه ماه در چهار زمینه بهترین خواننده، بهترین موزیسین، بهترین آلبوم . بهترین قطعه سال پیش‌بینی شده بود که خوشبختانه با ارسال بیش از 500 ایمیل و برقراری دهها تماس تلفنی، مراحل انتخاب بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ از نگاه مردم، با کمیت و کیفیت مطلوبی به انجام رسید و از این بابت، از تمامي‌شما همراهان صمیمي‌ترانه ماه سپاسگزاریم.
مکانیسم رای‌گیری مردمي‌ترانه ماه هم تنها اعلام یک منتخب برای هر گزینه بود تا به این ترتیب «یک امتیاز» به هنرمندان و گزینه‌های چهارگانه ی ذیل اختصاص یابد.
آنچه که در این رای‌گیری مردمي‌به چشم آمد، تعصب و پشتکار طرفداران پُر شور «محسن چاوشی» است که طی این سال‌ها، هیچگاه او را تنها نگذاشته‌اند تا در این رای‌گیری هم محسن، با آرای بسیار بالا و تفاوت فاحش نسبت به دیگر هنرمندان موسیقی پاپ، در رده اول مردمي‌قرار گرفته و محبوبیت خاص خود نزد مخاطبان موسیقی پاپ را کماکان حفظ كند.
نکته دیگر، بالا آمدن یک آلبوم اولی در فهرست آرای مردمي‌ترانه ماه است. سعید کوکلانی با آلبوم «صدای سازش» خود، پس از محسن چاوشی پُرطرفدار و البته با فاصله‌ای نسبتاً بعید، در مقام دوم قرار گرفت تا برای ادامه این راه دشوار، با اعتماد به نفش بیشتری قدم بردارد.

 

 

نگاهی دیگر به فهرست برگزیدگان موسیقی پاپ ایران در سال 90
 

سیروانِ  نامبروان

انتخاب، معرفی و تقدیر از “بهترین‌ها” در رشته‌های مختلف هنری بویژه موسیقی و سینما، همواره با اقبال مخاطبان هنر همراه بوده که این امر در حوزه رسانه‌های تخصصی، از استقبال بیشتری هم برخوردار شده است.
ترانه‌ماه در مقام تنها مجله تخصصی موسیقی پاپ هم با اتخاذ سیاست «رای باز» و نظرخواهی جامع از چهره‌ها، دست‌اندرکاران و روزنامه‌نگاران موسیقایی، همه ساله به انتخاب و معرفی برترین‌های سال در 11 رشته و زمینه گوناگون می‌پردازد که عیار این انتخاب، با در نظر گرفتن سابقه و محبوبیت رای دهندگان، احترام به نظر و آرای آنها (بدون لیست کردن دروغین چهره‌ها)، فراهم آوردن پیش‌زمینه (رصد، گردآوری، تحلیل محتوا و انتشار فهرست کامل هنرمندان و نامزدهای رشته‌های مختلف) و فضای اطلاعاتی کافی برای دیده شدن و انتخاب همه آنهایی که در طول یکسال کامل (از اول فروردین تا 29 اسفند)، به فعالیت حرفه‌ای در عرصه موسیقی پاپ می‌پردازند، عیان گردد.
خوشحالیم که در رنکینگ اعتباری این گونه جداول «بهترین‌ها» که طی یکی دو سال اخیر، به سایر رسانه‌های مرتبط و غیر مرتبط موسیقایی هم کشیده شده است، ترانه ماه در صدر قرار دارد و این مهم، بی‌تردید منبعث از بی‌طرفی مجله و پیگیری یک کار حرفه‌ای (و نه تبلیغاتی) توسط یک نشریه تخصصی است که مورد استناد هنرمندان و هواداران موسیقی پاپ قرار گرفته است.

داوران

امسال، 53 هنرمند و فعال موسیقایی که همه آنها، از بهترین‌های موسیقی پاپ کشور در رشته‌ها و زمینه‌های کاری خود هستند، به انتخاب بهترین‌های سال 90 پرداختند که آرای آنها در شماره گذشته مجله به چاپ رسید. ضمن اینکه حدود 12 نفر نیز با ذکر دلایل خاص خود، از پاسخ دادن طفره رفتند که جملات آنها هم عیناً درج گردید.
در این مجال، شاید ذکر مجدد نام داوران «ترانه ماه» در مسیر انتخاب بهترین‌های سال 90 موسیقی پاپ ضروری باشد كه به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل هستند:
مهران احراری (خواننده)، علی اصحابی (خواننده)، قاسم افشار (خواننده)، شهاب اکبری (تنظیم‌کننده)، سعید امیراصلانی (ترانه‌سرا، آهنگساز)، علی بحرینی (روزنامه‌نگار، ترانه‌سرا)، مونا برزویی (ترانه‌سرا)، روزبه بمانی (ترانه‌سرا)، علی پهلوان (ترانه‌سرا، خواننده و آهنگساز)، رضا تاجبخش (نوازنده و آهنگساز)، میلاد ترابی (تنظیم‌کننده)، انوش تقوی (آهنگساز و تنظیم‌کننده)، فرهاد جواهرکلام (خواننده)، دکتر محمدرضا چراغعلی (آهنگساز و تنظیم‌کننده)، حمید حامی‌(خواننده و آهنگساز)، فؤاد حجازی (آهنگساز و تنظیم‌کننده)، امید حجت (نوازنده، آهنگساز و خواننده)، ایمان حجت (تنظیم‌کننده)، کوشان حداد (تنظیم‌کننده)، کیارش حسن زاده (خواننده و تهیه کننده)، احسان حق شناس (خواننده)، بهنام حکیم (نوازنده)، پوریا حیدری (آهنگساز و تنظیم‌کننده)، مهران خالصی (تنظیم‌کننده)، زانیار خسروی (آهنگساز، خواننده، تنظیم‌کننده)، دارا دارایی (نوازنده بیس گروه دارکوب)، محسن رجب پور (تهیه کننده)، مجید رضازاده (آهنگساز و خواننده)، شهاب رمضان (آهنگساز و خواننده)، مانی رهنما (خواننده و آهنگساز)، مجید رئوفی (روزنامه نگار)، بابک زرین (آهنگساز)، شهرام شکوهی (خواننده و آهنگساز)، تورج شعبانخانی (آهنگساز و خواننده)، رضا صادقی (ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده)، شهنام صفاجو (روزنامه نگار)، بهنام صفوی (خواننده و آهنگساز)، منصور ضابطیان (روزنامه نگار و مجری)، مهران عباسی (تنظیم‌کننده)، حمید عسکری (خواننده و آهنگساز)، بهنام علمشاهی (خواننده)، فرزاد فرزین (خواننده و آهنگساز)، عبدالجبار کاکایی (ترانه‌سرا و شاعر)، مهدی مدرس (خواننده)، ترانه مکرم (ترانه‌سرا)، مهدی مقدم (خواننده و بازیگر)، حمید منبتی (روزنامه نگار)، رسول نجفیان (بازیگر، کارگردان و خواننده)، مهرداد نصرتی (آهنگساز و تنظیم‌کننده)، آرش نصیری (روزنامه نگار و ترانه‌سرا)، نیما وارسته (نوازنده و تنظیم‌کننده)،  محمدرضا هدایتی (بازیگر و خواننده) و مهدی یراحی (خواننده و آهنگساز)
در شماره 51 ترانه ماه، تمامی‌آرای این داوران (به حکم حروف الفبا) و جدول برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم در 11 رشته و زمینه مختلف (بهترین آلبوم، خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز، تنظیم‌کننده، نوازنده، مهندسی صدا، اجرای صحنه ای، تیتراژ، قطعه هیت و پدیده سال) همراه با فهرست بهترین‌ها از نگاه مردم، به معرض دید و قضاوت شما خوانندگان محترم درآمد و اینک با نگاهی متفاوت، بهترین هنرمندان موسیقی پاپ ایران در سال 90 را با جمع بندی آرای آنها در رشته‌های گوناگون، به رؤیت شما می‌رسانیم. به این معنا که یک هنرمند ممکن است در چند رشته، آرای مختلفی را از جمیع داوران کسب کرده باشد تا با جمع کلی این آرا، امتیاز نهایی وی استخراج و اعلام گردد.
این برای اولین بار است که آرای هنرمندان موسیقی پاپ در رشته‌های گوناگون، استخراج و جمع‌بندی و منتشر می‌شود تا بر این اساس که می‌تواند پُراهمیت هم قلمداد گردد، چهره‌های برتر معرفی شوند و در جای خود می‌تواند مورد استناد هم قرار گیرد.

سیروان؛ بهترین بهترین‌ها

همانطور که پیش‌بینی هم می‌شد، سیروان خسروی با کسب مجموع 263 امتیاز، در صدر فهرست برترین‌ها قرار گرفت تا با شایستگی به عنوان بهترین و موفق‌ترین هنرمند موسیقی پاپ ایران در سال 90 معرفی شود. او این امتیازات را در 7 رشته مختلف (بهترین خواننده، آهنگساز، تنظیم‌کننده، مهندسی صدا، اجرای صحنه‌ای، تیتراژ و قطعه هیت سال) کسب کرد تا به این عنوان پُرافتخار دست یابد.
نفر دوم فهرست بهترینِ بهترین‌ها هم «مهدی یراحی» بود که با مجموع 210 امتیاز در 7 رشته، به موفقیت قابل توجهی دست یافت.
شهرام شکوهی پدیده سال 90 نیز در 5 رشته، 130 امتیاز بدست آورد تا رتبه سوم بهترین هنرمند سال موسیقی پاپ را از آن خود کند.
فریدون آسرایی و فرزاد فرزین هم با امتیازات بالایی (128 و 115 امتیاز) حائز رتبه‌های چهارم و پنجم شدند.
قرار گرفتن «روزبه بمانی» با 102 امتیاز در رتبه ششم جدول نیز قابل توجه بود؛ چرا که وی تنها در یک رشته (ترانه‌سرایی) به این مهم دست یافت.
محسن یگانه، حمید حامی‌و بنیامین بهادری که در سال 90، آلبومی‌به بازار پاپ نداده بودند نیز با کسب 45، 30 و 26 امتیاز، به ترتیب در رتبه‌های چهاردهم، بیستم و بیست و یکم قرار گرفتند. البته از این منظر، احسان خواجه امیری در صدر قرار می‌گیرد! او هم در سال 90 آلبومی‌به بازار ارائه نکرد، اما با کسب 80 امتیاز در 5 رشته مختلف، بویژه کسب 46 امتیاز در زمینه بهترین تیتراژ (نابرده رنج) رتبه هشتم جدول نهایی بهترین‌ها را از آن خود ساخت.
حضور رضا صادقی، بهروز صفاریان، بابک جهانبخش و محسن چاوشی (که جملگی از ستاره‌های موسیقی پاپ امروزی ایران هستند) در میانه جدول هم جالب توجه است.

نگاهی به نام‌های بزرگ اما ناکام موسیقی پاپ در جدول نهایی بهترین‌های سال 90 هم حکایت خاص خود را دارد! نفر اول از این نگاه، علیرضا عصار است که با وجود انتشار دو آلبوم رسمی، متاسفانه تنها یک امتیاز! آورده است. وضعیت رضا یزدانی و محمد اصفهانی هم در این جدول، با نام آنها همخوانی ندارد. جمع آرای یزدانی در 3 رشته، 19 امتیاز است و اصفهانی هم در 4 رشته، فقط 23 امتیاز جمع کرده است! ضمن اینکه 35 امتیاز «علی لهراسبی» که بیشتر آن هم بواسطه تیتراژهایی است که خوانده (و نه بخاطر آلبوم تصمیم)، حق مطلب را درباره این چهره ادا نمی‌کند.

 

 

و ناکامی‌ نامی‌ها!
نفرات اول تا سوم برگزیده‌ی هر یک از رشته‌ها و موضوعات 11 گانه معرفی شدند؛ اما نگاهی دیگر به برخی از این رشته‌ها و ناکامی‌نامدارانی که هرگز نتوانستند آرای موافق همکاران خود را بدست آورند هم خالی از لطف نیست.
ترانه‌سرایی: در این رشته امتیازات بسیار پایینی نصیب برخی چهره‌ها شد که از جمله می‌توان به ترانه مکرم (3 امتیاز)، افشین یداللهی (6 امتیاز)، سیّد فرید احمدی و اهورا ایمان (8 امتیاز)، یغما گلرویی (15 امتیاز) و مریم اسدی (17 امتیاز) اشاره کرد.
آلبوم: بدون هیچ شرحی، فقط به برخی امتیازات ماخوذه پیرامون بهترین آلبوم سال اشاره می‌کنیم: بی‌واژه- اصفهانی(1 امتیاز)، کولاک- اصحابی(1 امتیاز)، ساعت فراموشی- یزدانی (3 امتیاز)، پرچم سفید- چاوشی (8 امتیاز)
آهنگسازی: برخی از خواننده-آهنگسازان نامی‌ پاپ که هواداران بسیاری هم دارند، در حوزه خاص «آهنگسازی» حائز آرای پایینی شدند. این چهره‌ها عبارتند از: بابک جهانبخش (2 امتیاز)، فرزاد فرزین (3 امتیاز)، محسن چاوشی، رضا صادقی و بهنام صفوی (5 امتیاز)
ضمن اینکه 4 امتیاز محمدرضا چراغعلی، 5 امتیاز مهرداد نصرتی و فرزاد فتاحی و حتی 10 امتیاز «بابک زرین» در مقام آهنگسازان نامی‌کشور هم اصلاً پذیرفتنی نیست.
نوازندگی: در این بخش هم امتیازات پایین افرادی چون بهنام ابطحی (1 امتیاز)، امید حاجیلی و بابک صفرنژاد (4 امتیاز)، علی جعفری پویان (7 امتیاز)، مسعود همایونی (9 امتیاز) و حتی بابک ریاحی‌پور (13 امتیاز)، توی ذوق می‌زد.
اجرای صحنه‌ای: در زمینه اجرای صحنه‌ای هم برخی امتیازات حاصله، پایین‌تر از حد انتظار بود که ظاهراً نمایانگر عدم رضایت داوران محترم از برپایی این قبیل کنسرت‌هاست؛ محمد اصفهانی، علیرضا عصار و مازیار فلاحی (1 امتیاز)، فریدون آسرایی (3 امتیاز)، گروه سون و مانی رهنما (5 امتیاز) و گروه آریان (6 امتیاز) در این زُمره‌اند.
تنظیم: در فنی‌ترین بخش موسیقایی یعنی «تنظیم» هم آرای برخی چهره‌ها براستی حیرت‌انگیز بود. لطفاً بخوانید و خودتان قضاوت کنید: پاشا یثربی و محمدرضا چراغعلی (1 امتیاز)، پدرام کشتکار، بهنام ابطحی و بابک مافی (3 امتیاز)، نیکان (4 امتیاز) و پویا نیک‌پور (5 امتیاز)
گزینه «قطعه هیت» و آرای مختلفی که از سوی داوران صادر شد هم نشان از این واقعیت داشت که در سال 90 واقعاً قطعه هیت نداشتیم.

آرشیو بهترین ها ...

شما هم نظر بدهید

Your IP: 3.232.133.141 شهر: نام و نام خانوادگي:کرمانشاه نفس
صدر این جدول حق محسن چاووشیه.به خاطر آلبوم زیبای پرچم سفید و تراک فوق العاده زیبای هر روز پاییزه. آقای چاووشی مچکریم!


تهران سارا
همه و همه و همه و همه فرزاد فرزين 3>


تهران میثم
بهترین خواننده پاپ همیشه محسن یگانه است


mashhad farzad alirezayi
be nazare man jaygah yegane bishtar az in harfas


تهران نسترن هدایتی
سلام خدمته همه دوستان و خواننده هایه خوبه ایران زمینT من میگم خواننده ی سال علی عبدالمالکی میشهT اما 2ساله که منتظره آلبومش هستیم که نمیاد موفق باشید


خرم اباد saeed hatami
فقط استاد خراطها


شیراز ایدا بهادر
به نظر من که فرزاد فرزین سلطان صدا بهترین خواننده است


تهران محسن
سلام خواهش میکنم یه نظرسنجی هم برای انتخاب بهترین خواننده سال قرار بدید تا ما هم رای بدیم. ممنون


marivan samansalimi
بهترین مجید خراطهاست


گیلان معصومه
بهترین خواننده مهدی یراحی


كوردستان سامى جاوشى
فقط محسن جاوشى


تهران فریبا حقیقت
روزبه بمانی بهترین تــــــرانه سرای ایـــــران با ترانه هایی برای چند نسل


تهران شایان
بهترین خواننده علی لهراسبی


کرمان فاطمه
محســــــن یگانــــــه


rasht gham
فقط فقط فقط................لهراسبی.........


ساری هستی
فقط فرزاد فرزین


arak هستی
محسن یگانه


آزاد شهر وحید سعیدی
هیچکدوم به محسن یگانه نمیرسه.


تهران یاسمین
فقط فرزااااااااااااااااااااااااد فرزین.....


تهران رویا
سلطانه همه سروره همه یگانس سلطان پاپ فقط یگانه (جاست یگانه )


اردبیل بهرام
همه و همه و همه و همه.........................................احسان خواجه امیری


kermanshah A L I KARIMI
بهترین خواننده دنیا محسن یگانه


shiraz tarlan kameli
behtarin hamishe mohsen yeganeh bode hast va khahad bod


تهران جعفری
فقط استاد محسن یگانه


تبریز saber
فقط محسن یگانه...


اکبرستان اکبر اکبرصفت
فقط استاد چاوشی


شیراز مطهره
بهترین بهترین ها محسن یگانه


esfahan mina h
فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقط "♥فرزاد فرزین♥" بهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــترینه


تهران نسترن
سلطان پاپ فقط فـــــــــرزادفـــــــــرزین


اصفهان میلاد صابری
محسن چاوشی


رشت زهرا فرزین
فقط فرزاد فرزین.


mashhad bahman
فقط محسن چاوشی


Silemany Nasim
Just Yeganeh


اصفهان رضا
محسن چاوشی فقط!


tehran milad jannati atayi
behtari babak jahanbakhsh boodesh haghesh in rotbeh nabood


تبریز پریسا
فرزاد فرزین بهترینه کنترلی که ایشون رو صداشون دارن رو هیچ کس نمیتونه داشته باشه دقت . مهارت . عشق به کار .... از هر نظر بی نظیر


خرم آباد Hamiiiiiiid
نظر منم با نظر نفس خانم یکیه چاوووووشی فقط


ياسوج جواد
تنها هنرمند كامل موسيقي ايران مجيد خراطهاست


برازجان جواد
محسن چاوشي بي حرف و بحث


شیراز هانی
صدر این جدول حق فرزاد فرزینه و بس............به خاطر البوم فوق العاده شلیک


تهران رعنا
باید صدر تمامی این جدول ها باید به فرزاد فرزین اختصاص داده بشه .... همه دنیا یه طرف فرزاد فرزین یه طرف


Tehran Rojina
Faghat mohsen yeganeh


karaj hossein tehrani
the tornado mohsen yeganeh...


shiraz sanaz
همه ی ما میدونیم که محسن یگانه نابغه موسیقیه پاپ هستش


TEHRAN!!!!!!!!!!!! Ghasedak-82
فقط و فقط و فقط و فقط و فقط "فرزاد فرزین"... و نه هیچ کس دیگه! <سلطان صدا و خوش صداترین خوش صداها : فرزاد فرزین>


تهران حامد برزنونی
یادمون نره که محسن چاووشی بزرگ پاپ خون ماست. از حق نگذریم آقای یگانه رو کی خواننده کرد؟؟؟ آقای رضا صادقی از بزرگان هستن... واقعا صدر متعلق به این دو بزرگوار هستش نه کسی دیگه... چاوشی سلطان پاپ ایران


همدان نورانی
محسن چاووشی همیشه اوله نظیر نداره. رودستش ندیدم


شیراز ایدا
اصلا فرزاد فرزین یه چیز دیگه است. تک ستاره موسیقی ایران


mahabad MASOUD LENEL
واقعاً حق محسن چاوشی و بابک جهانبخش این نبود :(


کرمان nazi
محسن یگانه


همدان کسری
خواننده فقط محسن یگانه. با احترام به هموشون اون موقع که محسن میخوند اینا نبودن.


کرج گیسو
چرا انقدر شلوغش می کنید مگه شما صدای محسن یگانه رو گوش ندادید؟ بهترین سال محسن با البوم حبابسش عااااااالیه!!!!!!


مشهد علیرضا
از تموم خواننده هامون که همشون واقعا هنرمند های بزرگی هستن و همیشه در حال تلاش برای بهتر و بهتر شدن قطعه هاشون هستم تشکر می کنم و انشالله به تمام ارزوهاشون برسن و همیشه موفق باشن. واقعا دور از انصافه بخوایم بینشون فرق بزاریم چون همشون دوست داشتنی و هنرمندن و اهنگ هاشون دلنشینه.


بندر دیلم m.sh
فقط محسن یگانه


قم amir abbasi
ممنون از نظر سنجی هاتون.این خیلی خوبه که از اهالی موسیقی در این نظرسنجی ها استفاده میکنید.ما نمی توانیم منکر هنر خوب ودقیق این هنرمندان بشیم. اما ای کاش یادمان نرود که هنر این دوستان از هنر بزرگانی چون شادمهر عقیلی و محمد اصفهانی نشات گرفته است. حیف که واقا نامی از شادمهر عقیلی در این نظر سنجی ها نیست و در مورد هنر محمد اصفهانی در این نظرسنجی باوجود البوم خوب بی واجه در این نظرسنجی کوتاهی شده است.


کرمانشاه آلا
صدا فقط فرزاد فرزین تیتراژ مجید اخشابی


مراغه بهی
جایگاه واسه ما که طرفدار محسن یگانه هستیم مهم نیست،مهم صداشه که همیشه اوله.فقط محسن یگانه


shiraz arash
mohsen yeganeh


اردکان - یزد محسن
فقط و فقط محسن یگانه و دیگر هیچ...


tehran mohammad taghvayi
Just yeganeeeeee


Tehran Rojina khakpoor
Mohsen yeganeh


خرم آباد پدرام امیدیان
محسن چاوشی


تهران میلاد بشیری
فقط محسن چاوشی


تهران مهتاب علینژاد
سلام به همگی.به نظر من سیروان حقش بود.برای اینکه البوم جدیدش اهنگاش واقعا زیبا بودند.تنوع هم در تک تک اهنگاش بود.دوستانی که میگن فلان خواننده بهترینه و یا فلانی حقش نبود اول برن البوم بقیه رو گوش کنن بعد نطر بدن .از نطر من محسن چاوشی و محسن یگانه و فرزاد فرزین هم خیلی خیلی خوبن


تهران سمر
واقعا سیروان حقش بود. باید بهش خسته نباشید گفت... خیلی خاص،فوق العاده دوست داریم....


اصفهان رامین
محسن یگانه عزیز


تهران هستی
واقعا سیروان لیاقتشو داشت. بهت تبریک می گم سیروان


مشهد سارا تک
به نطر من غیر از قسمت کنسرت فرزاد فرزین باید تو قسمت بهترین آلبوم هم نفر اول می شد...


شهرسعداباد حسینی لقب
محسن چاوشی


tehran mohaamad hosein asghari
Woooooow sirvan joonam


تهران وحید
سیروان... اول اول توی همه چیز.


كرمانشاه saman
خدا رو شكر كه توي نظر سنجياي تخصصي ديگه محسن يگانه اول نيست.ديگه هيچي نميگم و همه چيز رو ميسپارم به قضاوت متخصصاي اين كار كه ديگه كارشون اينه.


تهران علی اصغر
فقط محسن چاووشی.آقا محسن یه دونه ای


tehran arsalan eshghi
BEHTARIN KHANANDEH IRAN MOHSEN YEGANAS IN BI ENSAFIE KE MOHSEN YEGANEH ENGHADR PAEINE ROTBASH


شیراز جعفر
مهم اینه که یگانه بعد از شادمهر بهترین خواننده ی این نسله البته محمد اصفهانی و احسان خواجه امیری هم فوق العاده ان


تهران majid
فقط سلطان احساس مجيد خراطها


کرج مزده
اخه این چ وضعشه؟مگه میشه محسن.اونم محسن یگانه با البوم حباب اینقدر رتبه ش پایین باشه!!!!!!!!باشه، اصلا مهم نیس. محسن واس ما همییییییییییییییشه یگانه س. پرچمشم همیشه بالاااست...ب افتخار همه یگانه ای ها..
پاسخ مدير سايت: کاش کمی، فقط کمی دقت می کردید تا متوجه بشوید این نظرسنجی مربوط به سال 90 است و آلبوم حباب در نظرسنجی سال 91 مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

tehran ریحانه
فقط اقای احسان خواجه امیری


کرج meysam
محسن چاوشی آقای خاص موسیقی پاپ ایران


کرج elmira
محسن یگانه


میناب زهره
حق با اکثر بچه هاس....فقط فرزاد فرزین و همه هـــــــــــــــــیچچچچچچچچچچ :-)


تبريز پيمان
محسن يگانه بهترينه تا ابد


بوشهر محسن زارع
سلام واقعا چه کسانی دارن این انتخابها رو میکنن؟!!!! مردم میگن محسن چاوشی ولی اقایون کارشناس!! یکی دیگرو انتخاب میکنن!! عجبا...


رفسنجان مژده
بنیامین بهادری سلطان احساس


رباطکریم جواد
فقططططط مجید خراطها


zanjan hamed
آقا همه ب کنار فقط و فقط سلطان احساس مجید خراطها


اهواز امیر
فقط محسن یگانه.


یزد لعل ثانی
ساعت فراموشی یزدانی


تهران نیلوفر
محسن چاوُشی


تهران منیژه
شهرام شکوهی


تبريز پيمان
فقط محسن يگانه (يگانه ي پاپ ايران)


جوانرود میلادمحمودی
تک صدای بی صدایان فقط استادمجیدخراطها


تالش حاتم میرزایی
حالا ما آلبوم حباب رو در نظر نمی گیریم این همه تهمت های جور واجور به محسن یگانه زده شد ولی بازهم یگانه ثابت کرد که یگانه است باید قبول کرد بهترین موزیسین در داخل ایران محسن یگانه هست


اردبیل آرمان آریا
فقط فــــــــــــــــــــــــــــــــرزاد فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرزین...


تهران عربشاهی
ضمن عرض سلام وخسته نباشید به تمامی دست اندر کاران سایت خوب و صادق ترانه ماه, تمامی هنرمندان کشورم برایم محترم هستن ولی استاد مجید خراطها از نظر بنده بهترین هستند.♥


سمیه رشت
حقه فرزاد فرزین


تهران حسین
خواننده یگانه پاپ محسن یگانه


tehran hani
هیچکس محسن یگانه نمیشه واسه ما طرفداراشم مهم نیست کجای جدول مهم صدای زیبا و احساسیشه


تهران مهدیه ش
سیروان همیشه یه دونه اس و بهترینه...


تهران نگین
دوستان همه ی اینها که می گین واقعا در نوبه ی خودشون عالین و شماها همه بر اساس تعصب کسی رو انتخاب می کنین ولی اگه بخوایم از لحاظ موسیقیایی نگاه کنیم گروه آریان اولین گروه پاپ کشور است و هنوز هیچ آلبومی به اندازه ی اونا فروش نداره و میشه گفت تقریبا اینا همه بعد آریان اومدن


malayer maziyar
دوستان گرامی خودتون رو خسته نکنید بی زحمت/ نبض موسیقی ایران به زودی در دستان علی عبدالمالکی و مهدی احمدوند خواهد بود.


اهواز حورا
به نظر من سیروان عالی ترینه اون جایی هم که هست هم حقشه و هم لیاقتشو داره.


شیراز جهانگیرنجفی
با تمام احترامی که واسه خواجه امیری و صادقی و... دارم باید بگم که دکتر محمد اصفهانی یه سطح از همه بالاتره و بزودی به یک استاد مبدل میشه!


تهران ava
بهترين خواننده فقط فقط فقط بابک جهانبخش تو دنيا نظير ندارد


tehran ali
mohsen yeganeh


تهران Melika
مرسی بابت مجله و سایت عالیتون....نمیدونم چرا ولی بعضی وقتا مجله تون اطراف خونه ی ما نمی یاد اما هر وقت جایی میبینمش می خرمش... فقط اگه میشه برای سال 91 هم نظرسنجی بذارین تا جاست یگانه ای ها به همه ثابت کنن که محسن یگانه همیشه یگانه است... Just Yeganeh


مشهد محسن فرزین
افتخار پاپ ایران محسن یگانه هست و بس همه هم میدونین


اراک صابر سحرخیز
فقط و فقط گروه آریان


تهران امید رستمی
سلطان پاپ ایران فقط و فقط محسن یگانه


Dubai Nooshin
MOHSEN YEGANEH behtarin boode o hast o khahad bood


تهران Ehsan
یعنی واقعا مرتضی پاشایی نباید به عنوان پدیده انتخاب میشد؟ آهنگسازی و تنظیمش هم واقعا زیباس


تربت حیدریه مهدی ق
فقط چاوشی باید اول بشه...


zarrinshahr mohammadreza
just yeganeh


تهران آتنا ترابي
همه خواننده ها يك طرف......فرزااااااااااااااااااد فرزززززززززززززززززين هم يك طرف.


تهران فرانک امیران
سلطان پاپ اول و آخر فقط محسن یگانه - پاینده باشی


تهران مینا
فقط مازیار فلاحی


قم سارا
بدون هیچ شکی میگم محسن یگانه


تهران سارا...
تو کل دنیا، فقط و فقط، تنهای تنها، استاد احسان خواجه امیری و پدر بزرگوارشون ایرج خواجه امیری. ...نظر میدید اول فکر کنید، بعد بنویسید...


تهران آسمان
بنیامین واقعا" بهترینه


Karaj AmiR
سلطان احساس، مازیار فلاحی


تهران نوید
فقط فرزاد فرزین


تهران طاهره
همیشه و همه جا فقط فرزاد فرزین


tehran tabassom jamalpour
ايييييييييييييييييييييييييييييييييوللللللللللللللللللل سيروان حقه اش


karaj maryam momeni
فرزاااااااااااااااااد تو همشون عالیه و تو ترانه سرایی هم فقط یغما گلرویی


تهران یاسمین
فقط فـــــــــــــــــرزااااااااااد فــــــــــــرزیــــــــــــــــــــــــن! هیچکس فرزاد نمیشه.....


اصفهان ملیکا فرزین
فرزاد فرزین = بهترییییییییننننن


تهران علی
مهدی احمدوند فقــــــــــــــــط و فقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــط


كرج محمد رضايي
به نظر من در حق گروه سون كم لطفي شده... تنظيم هاي ارش قنادي حرف نداره...


تهران رضا
همه میدونن چاووشی بی رقیبه


tehran shadi
سلطان صدا تو ایران محسن چاووشیه حقشه تو همه چی اول باشه


تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به مجله ترانه ماه می باشد
هرگونه نسخه برداری از اطلاعات این پایگاه فقط با ذکر منبع مجاز بوده و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت

All rights reserved. Copyright © 2014 by TARANEH MAAH Magazine